31 sierpnia 2020

Agnieszka Magacz – Rusinek, psycholog, psychoterapeutka, socjoterapeutka

Wykształcenie w zakresie psychologii i psychoprofilaktyki uzyskała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Warsztat psychoterapeutyczny budowała kształcąc się głównie w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (Kurs dla Zaawansowanych z zakresu Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej, Kurs Zaawansowany Systemowej Terapii Dzieci i Młodzieży, Superwizje w WTTS od roku 2002 ), w Polskim Towarzystwie Terapii Poznawczej i Behawioralnej Dzieci, Młodzieży i Rodzin w Gdańsku (Certyfikat Socjoterapeuty CBT) oraz w Instytucie Edukacji i Terapii w Poznaniu (Studium poznawczo-behawioralnej psychoterapii dzieci i młodzieży). Konsekwentnie budowała też kompetencje w zakresie Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz Pozytywnej Dyscypliny. 25 letnie doświadczenie w pracy terapeutycznej i edukacyjnej z dziećmi i rodzicami budowała w placówkach oświatowych. W ramach pracy edukacyjnej 13 lat współpracuje z Uniwersytetem Adama Mickiewicza, Wydziałem Psychologii i Kognitywistyki, organizując praktyki studenckie, wdrażając studentów do rozpoznawania i wspierania dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Realizuje także wykłady i warsztaty dla pracowników oświaty. Pracuje systemowo, z perspektywą rodzinną, oferując spotkania indywidualne dla dzieci i młodzieży łącząc je z konsultacjami dla rodziców i całorodzinnymi spotkaniami. W uzasadnionych sytuacjach nawiązuje kontakty z placówkami oświatowymi, w tym z nauczycielami dziecka.

 

 

W gabinecie Agnieszka zajmuje się pracą z osobami dorosłymi i dziećmi od 7 r.ż. Główne obszary pracy terapeutycznej i psychologicznej to: zaburzenia emocji i zachowania, trudności emocjonalne w związku z chorobą somatyczną, objawami somatycznymi, depresyjne zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia adaptacyjne -trudności w odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej, trauma i żałoba trudności psychologiczne towarzyszące rodzinie w sytuacji rozwodowej, nadpobudliwość psychoruchowa, zaburzenia ze spektrum autyzmu

problemy w obszarze tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, psychoedukacja, problemy wychowawcze, wsparcie w kryzysie.

 

Łukasz Dubielski Psycholog

COPYRIGHT © 2021  Polityka Prywatności